BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 8641439
*
nr 864 1439
Bordslampa
Keramik
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2013
kl 20:19:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 19:48:05
1
Vinnande bud
7/12 10:53:46
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
8177 Bordslampa
Barockstil, mässing. Höjd: 61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:40
-
8283 Bordslampa
Bemålat glas med blomstermotiv, mässing. Höjd: 88 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:24
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
27 maj kl 19:22
-
8259 Bordslampa
Glas. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:16
-
8170 Bordslampa
Glasmosaik. Höjd: 53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:58
-
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:49
*
Bordslampa
nr 864 1439
Bordslampa
Keramik
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/12 19:48:05 | 1 | Vinnande bud |
7/12 10:53:46 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
8177 Bordslampa
Barockstil, mässing. Höjd: 61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:40 -
8283 Bordslampa
Bemålat glas med blomstermotiv, mässing. Höjd: 88 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:24 -
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
27 maj kl 19:22
-
8259 Bordslampa
Glas. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:16 -
8170 Bordslampa
Glasmosaik. Höjd: 53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:58 -
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:49